Sondaż: prawie 61 proc. ankietowanych chce się zaszczepić przeciwko Covid-19

Artykuł
Polacy przekonują się do szczepień
PAP/Andrzej Grygiel

Zwiększa się odsetek osób, które chcą się zaszczepić przeciwko Covid-19. Obecnie takie zdanie wyraziło 60,9 proc. ankietowanych - wynika z sondażu przeprowadzonego dla czwartkowej "Rzeczpospolitej".

Zdecydowanie chcących jest aż 37,2 proc. respondentów. Kolejne 23,7 proc. osób odpowiedziało, że raczej się zaszczepi. Zdecydowanie przeciwnych szczepieniu jest 16,3 proc. respondentów, a 11,8 proc. odpowiedziało, że raczej się nie zaszczepi.

"Rz" wskazuje, że styczniowy sondaż pokazał wzrost chętnych na szczepienia przeciwko Covid-19. Wynik porównuje się z poprzednim sondażem na ten sam temat z drugiej połowy grudnia. Wzrost chęci wzrósł aż o 14 punktów procentowych.

"Największy spadek odnotowano wśród osób, które przed świętami twierdziły, że „raczej się nie zaszczepią". W grudniu odpowiedziało tak 27,1 proc. respondentów. Trzy tygodnie później grupa ta stopniała do 11,8 proc." - czytamy na łamach .

Drastycznie nie zmieniła się natomiast grupa osób zdecydowanie sceptycznych wobec szczepienia. W grudniu wynosiła ona 17,1 proc. W styczniu – 16,3 proc. - podaje dziennik.

Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS w dniach 8–9 stycznia na 1100-osobowej grupie respondentów. Wynika z niego, że obecnie chce się zaszczepić przeciwko Covid-19 60,9 proc. ankietowanych.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy