Sondaż. Zjednoczona Prawica na czele

Artykuł
W polskiej polityce mamy okres względnej stabilizacji
Fot. PAP/Mateusz Marek

Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę deklaruje 37 proc. badanych, na Koalicję Obywatelską – 25 proc., a na Polskę 2050 Szymona Hołowni – 14 proc. – wynika z najnowszego sondażu Social Changes dla serwisu wPolityce.pl. Na kolejnych miejscach znalazły się Konfederacja (11 proc.) i Lewica (7 proc.).

Jak wynika z najnowszego badania, „w polskiej polityce mamy okres względnej stabilizacji”. „Swoje poparcie zachowują – z niewielką stratą – PiS i KO. Wciąż bardzo dobrze wyglądają notowania Konfederacji. Bardzo słaby wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań” – napisano.

Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt w porównaniu z poprzednim sondażem.

Na Koalicję Obywatelską planuje oddać głos 25 proc. badanych, co również oznacza spadek o 1 punkt procentowy.

Bez zmian poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni – 14 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1090 osób w dniach od 1 do 4 października.

Źródło: tvpinfo.pl / PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy