Sondaż TNS Polska: PiS notuje drobny spadek, Platforma bez zmian

Artykuł
flickr/PolandMFA/CC BY-ND 2.0

Wedle najnowszego sondażu TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1 Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 29 proc. poparcia i jest to najlepszy wynik w badaniu. Natomiast na Platformę Obywatelską głosowałoby 26 procent wyborców.

Do parlamentu dostałyby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej, otrzymując 10 procent głosów oraz Twój Ruch z poparciem 8 proc. Pod progiem wyborczym znalazłoby się m.in. Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głosowałoby tylko 3 proc. ankietowanych.

W ciągu miesiąca PiS, które w styczniu miało 30 proc. poparcia, straciło 1 punkt procentowy. Utrzymał się wynik PO, na które wciąż chce głosować 26 proc. respondentów.

Oprócz PSL progu wyborczego nie przekraczają też: Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin- Mikkego (4 proc.), Polska Razem Jarosława Gowina (3 proc.), Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (3 proc.). Natomiast 13 procent badanych nie wiedziało na jaką partię chce głosować.

Sondaż przeprowadzono za pomocą wywiadu telefonicznego (CATI)na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków w dniach 6-7.02.2014 r. 

Źródło: tvp info, telewizja republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy