Solidarna Polska mówi dość. Lider partii nie zgadza się z Komisją Europejską

Tomasz Domański 27-06-2022, 18:25
Artykuł
Telewizja Republika

– Jutro na posiedzeniu rządu wystąpię z inicjatywą, aby polski rząd zakomunikował Brukseli, że nie zgodzimy się, by 2035 r. był datą odejścia od samochodów z silnikami benzynowymi i diesla, zapowiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej we Wrocławiu. Zapowiedział, że zaapeluje również o niewyrażenie zgody na narzucenie przez Komisję Europejską dodatkowych podatków od samochodów spalinowych.

– Polski rząd powinien jasno zakomunikować Komisji Europejskiej, że na to nie będzie zgody. Mam nadzieję, że nasz wniosek w tej sprawie zostanie przyjęty ze zrozumieniem i przegłosowany przez cały rząd. Jesteśmy polskimi politykami. Mamy obowiązek myśleć o polskich portfelach i o polskich rodzinach – podkreślił Zbigniew Ziobro.

Jak zauważył minister sprawiedliwości, przyjęcie tzw. kamieni milowych w Krajowym Planie Odbudowy wiążą się z podwyższeniem kosztów życia Polaków. – Ideologiczne dążenia Zachodu do zmian w obszarze energetyki przekładają się na kieszenie Polaków. Znalazło to swój wyraz w tzw. KPO i kamieniach milowych, którymi UE chce szantażować Polskę – ocenił.

Konsekwencje wprowadzenia nowych podatków uderzą we wszystkich obywateli. – Nigdy nie zgodzimy się, by Polacy byli w przyszłości obciążani podatkami z tego powodu, że jeżdżą samochodami z silnikiem benzynowym czy diesla, bo takie nie podobają się Brukseli – argumentował minister Zbigniew Ziobro.

Źródło: Wydział Prasowy / Ministerstwo Sprawiedliwości

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy