Sobolewski w Republice: sposób myślenia Niemców jest taki sam od stu lat [wideo]

Tomasz Domański 21-11-2022, 16:39
Telewizja Republika

"Niemiecki sposób myślenia jest taki sam jak 100 lat temu", powiedział w Republice po południu sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski. Polityk nawiązał tym do próby bezustannego wtłaczania w głowy Europejczyków myśli jakoby, to właśnie Niemcy miały wieść prym w kreowaniu polityki UE teraz i w przyszłości.

- Wstępowaliśmy do UE, w której każde państwo jest traktowane jako partner, a nie jako pionek na szachownicy, którym będą sprawnie zarządzać Niemcy, przypomniał.


W nawiązaniu do dzisiejszej propozycji Berlina dotyczącej zamiaru wzmocnienia polskiej obrony powietrznej dodatkowym zestawami systemu Patriot, Sobolewski powiedział, że Polska stawia interes bezpieczeństwa kraju ponad wszystko.

"Propozycje pomocy przyjmujemy z otwartymi ramionami. Przyjmujemy propozycję Niemiec z podziękowaniem. Domagamy się tylko jednego, aby traktować nas jak partnerów", stwierdził w rozmowie z Marcinem Bąkiem.

Sobolewski został zapytany, kto zostanie nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości po rezygnacji Radosława Fogla. "W czwartek jest posiedzenie komitetu politycznego i tam zapadnie decyzja", odparł.Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz całą audycję. Jest dostępna w oknie powyżej.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy