Sobolewski w Republice: Tusk nie jest politykiem. To zwykły troll [wideo]

Tomasz Domański 05-07-2022, 19:31
Artykuł
Telewizja Republika

Temperatura polityczna, zamiast maleć, rośnie. Okres wakacyjny okazał się gorący nie tylko w pogodzie. I choć do wyborów jeszcze półtora roku, walka rozgorzała do takiego stopnia jakby plebiscyt na najlepszą partię sezonu miał się odbyć już tej jesieni.

Zamiast argumentów, siekiery i noże. Retoryka Platformy Obywatelskiej może niekiedy przerażać. Lider ugrupowania Donald Tusk coraz częściej sięga do mowy nienawiści niż wysublimowanego języka. Oskarża, oczernia, a nawet nawołuje do anarchii. Forma wypowiedzi byłego premiera i szefa Rady Europejskiej wprowadza w zakłopotanie nawet jego zwolenników.

"Tak to jest, jak się nie ma programu i próbuje się za program potraktować nienawiść i hejt. Hejt i nienawiść nie jest programem", ocenił sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Gość audycji "Dziennikarski Poker" dodał, że "partia, która ma frazesy typu praworządność na ustach, jednocześnie próbuje iść drogą zwykłej bandyterki i zwykłych chuliganów ulicznych".

Rozmówca Tomasza Sakiewicza stwierdził, że Donald Tusk odwołuje się do najtwardszego elektoratu, chwaląc tu cytat, "ekstremistyczne" ugrupowania typu KOD. Powrót do kraju mu najwyraźniej nie służy, zszedł z tego piedestału, stał się trollem internetowym."

Według sekretarza generalnego Prawa i Sprawiedliwości PO ma jednak jakiś program. "Jest to program jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. Gdyby ktoś z partii rządzącej zachowywał się tak jak Tusk, to paski by się tam grzały do czerwoności", stwierdził K. Sobolewski.

Do 2015 roku według przedstawiciela partii rządzącej nastąpiło cofanie się państwa polskiego. "Posterunki policji, szpitale, administracja państwowa, wojsko. Przyjście do władzy PiS-u pozwoliło, by państwo mogło wrócić w te tereny z odpowiednim wsparciem, szczególnie dla tych, którzy potrzebowali wsparcia po 1989 r. Do 2015 roku pieniądze były, ale były na potęgę kradzione i trafiały do bardzo wąskiej grupy osób", skwitował Krzysztof Sobolewski w Republice.

"Od 2015 do budżetu państwa trafia więcej o 820 mld zł. I te pieniądze trafiają do kieszeni Polaków i na inwestycje np. samorządowe", dodał.

Odniósł się też do brutalnych słów szefa PO nawiązujących do ludzi wiary - Wierzysz w Boga nie możesz głosować na PiS -. "Donald Tusk odwołujący się do Boga, można to scharakteryzować jednym zdaniem - diabeł ubrał się ornat i ogonem na mszę dzwoni", podsumował nasz gość.

Cała rozmowa jest dostępna w oknie poniżej. Serdecznie polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy