Snowden spotkał się z niemieckim deputowanym

Artykuł

Hans-Christian Ströebele, niemiecki deputowany z opozycyjnej partii Zieloni, spotkał się w Moskwie z byłym pracownikiem amerykańskich służb wywiadowczych Edwardem Snowdenem.

Jak podało biuro deputowanego, Snowden jest gotów pomóc Niemcom w badaniu doniesień o podsłuchach zakładanych przez przez amerykański wywiad.

Po rozmowie, Ströbele relacjonował, że agent był zorientowany w tematach związanych z działaniami amerykańskiej agencji bezpieczeństwa i być może jest w posiadaniu informacji, które mogą nadać sprawie zupełnie inny bieg. - Dał jasno do zrozumienia, że wiele wie - komentował w telewizji ARD spotkanie deputowany. Ströebele powiedział też, że Snowden dał mu list do władz niemieckich i że list ten zaprezentuje w piątek w Berlinie.

Niemcy domagają się odpowiedzi od władz amerykańskich w sprawie podsłuchiwania przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) kanclerz Angeli Merkel.

Praktyki amerykańskiego wywiadu, w tym inwigilacji internetu na wielką skalę, przechwytywania danych o milionach połączeń telefonicznych we Francji, czy Hiszpanii i wreszcie podsłuchiwania
telefonu kanclerz Niemiec Angeli Merkel i liderów innych 34 państw, ujawnił były współpracownik
Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edward Snowden, który otrzymał roczny azyl w Rosji.

ms, PAP, Deutsche Welle, fot. Youtube

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy