Smok mógłby zniszczyć Kreml. Popularny pisarz przeciw Putinowi

Artykuł
canva.com

Rosyjskiego dyktatora nienawidzi prawie cały świat. - Żałuję, że nie mam smoka, którym mógłbym polecieć na Kreml - wyznał amerykański pisarz George R.R. Martin, autor sagi „Gra o tron”, komentując powtarzane przez Władimira Putina groźby użycia broni atomowej.

W rozmowie z prowadzącym na antenie telewizji CBS talk-show Stephenem Colbertem, George R.R. Martin zwrócił uwagę na to, jak „mroczna” staje się fantasy i opowiadania sciencie-fiction, które coraz bardziej przypominają dystopijny charakter współczesnego świata. - Wojna nuklearna wydała się nagle możliwa, to zagrożenie znów jest z nami - zauważył Martin.

Na pytanie o to, co możemy zrobić, gdy Putin użyje broni atomowej, odpowiedział, nawiązując do swojego najbardziej znanego dzieła: - Chciałbym mieć smoka, którym mógłbym polecieć na Kreml.

Odnosząc się do pracy nad kolejną częścią sagi „Gra o tron”, powiedział, że „posuwa się naprzód” z „Wiatrami Zimy”. - Myślę, że będzie to naprawdę obszerna książka, prawdopodobnie dłuższa niż każda z poprzednich – zauważył pisarz.

Źródło: PAP, Twitter/@scienceLeMagazi

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy