Śmiertelna zasadzka terrorystów. Zginęło 10 osób

Artykuł
TWITTER/@UNIAN

Dziesięciu ukraińskich żołnierzy zginęło w zasadzce urządzonej przez terrorystów w okolicach Szachtarska w obwodzie donieckim na wschodniej Ukrainie – poinformowało w Kijowie dowództwo operacji przeciwko terrorystom.

W rejonie Szachtarska 17 lipca rozbił się samolot malezyjskich linii lotniczych. Strona ukraińska twierdzi, że nie prowadzi żadnych działań wojennych w 20-kilometrowej strefie wokół miejsca tragedii.

Wcześniej media donosiły, że w zasadzce zabito 21 ukraińskich żołnierzy. Dowództwo operacji sprostowało te informacje.

– 31 sierpnia na północ od Szachtarska doszło do starcia między żołnierzami sił operacji antyterrorystycznej a terrorystami. Nasi wojskowi wpadli w zasadzkę, jednak podjęli walkę. Niestety, nasz desant poniósł straty. Zginęło dziesięciu ukraińskich żołnierzy – przekazano.

W wyniku katastrofy malezyjskiego boeinga zginęło 298 osób, wśród nich 193 Holendrów, 43 Malezyjczyków i 28 Australijczyków. Do tej pory do Holandii przewieziono ponad 200 ciał. Szczątki pozostałych ofiar i ich rzeczy osobiste nadal leżą na polu w okolicach miasta Torez, na wschód od Szachtarska.

W czwartek na miejsce katastrofy dotarli pierwsi międzynarodowi obserwatorzy wraz z ekspertami medycyny sądowej z Holandii i Australii.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Międzynarodowa misja policjantów ochroni miejsce katastrofy MH17

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy