Śmiercionośne tornado w USA. Nie żyje kilka osób... ZOBACZ [wideo]

Artykuł
twitter.com/@ChuckCallesto

W sieci od godzin porannych przewija się wiele filmów, jak i zdjęć ilustrujących to, jakie szkody wyrządziło tornado w Stanach Zjednoczonych. Przyszło ono wczoraj wieczorem przez wiejskie tereny Missisipi i Alabamy. Zginęło co najmniej siedem osób, zniszczone zostały budynki, wiele gospodarstw zostało pozbawionych prądu, przekazała agencja AP.

Według agencji surowa pogoda nawiedziła kilka południowych stanów, a w niektórych miejscach padał grad wielkości piłek golfowych. Lokalne władze wydały ostrzeżenia o "sytuacji zagrażającej życiu".

Narodowa Służba Pogodowa USA podała, że tornado, przesuwające się z prędkością 113 km/godz, największe szkody wyrządziło w miejscowościach Silver City i Rolling Fork w stanie Missisipi. Koroner hrabstwa Sharkey Angelia Easton poinformowała, że zginęło tam co najmniej siedem osób.

Meteorologowie ostrzegają, że burza nie oszczędza nic na swojej drodze, w związku z tym mieszkańcy zagrożonych terenów powinni jak najszybciej schronić się w bezpiecznych miejscach.

 "Znajdujesz się w sytuacji zagrażającej życiu. Latające szczątki mogą być śmiertelne dla osób nie mających schronienia. Domy mobilne mogą zostać zniszczone. Prawdopodobne już teraz są znaczne uszkodzenia budynków i pojazdów, a możliwe są całkowite zniszczenia", zaapelowały służby meteorologiczne.

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy