Smażalnia na północy i zachodzie. Ulewy na południu i wschodzie [wideo]

Tomasz Domański 13-08-2022, 17:56
Artykuł
pogodynka.pl

Ostrzeżenia przed upałami II stopnia wydał dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert obowiązuje w pasie od powiatu krośnieńskiego w Lubuskiem przez słubicki i sulęciński po powiat gorzowski oraz w przygranicznej części województwa zachodnio-pomorskiego przez 5 najbliższych dni. Temperatura w ciągu dnia będzie osiągać poziom nawet 33°C. Dużo gorsza aura zagości na Śląsku, w Świętokrzyskiem, w Małopolsce, na Podkarpaciu, w Lubelskiem i na Mazowszu - ale nie wszędzie. Na tych obszarach należy się spodziewać opadów deszczu a miejscami także gradu.

"Lokalnie w strefę opadów wbudowane są również burze. W czasie burz głównym zagrożeniem są również intensywne opady deszczu. W kolejnych godzinach rozwój burz będzie się intensyfikował", poinformował w sobotę po południu IMGW, Do godz. 22 obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia, dodano w komunikacie.

Najpiękniejsza pogoda będzie na północy kraju, od Wybrzeża przez północną część Warmii i Mazur po Suwalszczyznę.

W nocy na północy i zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura minimalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni nad morzem, podali synoptycy.

Źródło: Telewizja Republika/IMGW

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy