Służba zdrowia po pandemii. Niedzielski: chcemy się skoncentrować na psychiatrii dziecięcej

Artykuł
Minister zdrowia Adam Niedzielski
flickr.com/Kancelaria Premiera

- Priorytetem Ministra zdrowia i całej służby zdrowia jest przywracanie dostępności łóżek. Dotyczy to wszystkich zakresów leczniczych, ale w szczególności obszaru psychiatrii dziecięcej – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej w Bydgoszczy.

Minister podkreślił, że pandemia w szczególny sposób dotknęła psychiatrii, w tym psychiatrii dziecięcej. „Teraz w sposób dynamiczny wracamy do tego, żeby zwiększać liczbę zespołów opieki środowiskowej” - dodał.

- Przywracanie dostępności dotyczy wszystkich zakresów leczenia, ale dziś chcemy szczególnie skoncentrować się na psychiatrii dziecięcej. Zwiększamy liczbę zespołów opieki środowiskowej dla dzieci i młodzieży – zaznaczył minister i przypomniał, że obecnie funkcjonuje ponad 260 takich zespołów, a docelowo ma ich być 380.

Po pandemii również potrzebna jest pomoc

- Namawiamy wszystkich rodziców i wszystkie dzieci, aby zgłaszały się do zespołów opieki środowiskowej z prośbą o pomoc. Trzeba korzystać z takiej pomocy. Są to m.in. psychoterapie czy zajęcia grupowe – podkreślił Niedzielski.

- Teraz bardzo ważne jest, żeby w takich regionach jak kujawsko-pomorskie, dokonać bardzo poważnego zwrotu, który przekierowuje wysiłek z walki z Covid-19 na powrót do normalności — dodał.

Źródło: Twitter/Ministerstwo Zdrowia/PiS/TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy