„Słoneczny” wrócił na tory. Dwie pary pociągów z Warszawy nad morze

Tomasz Domański 25-06-2022, 16:05
Artykuł
Telewizja Republika

Po dwóch latach pandemicznej przerwy charakterystyczny biało-zielono-żółty "piętrus" zabrał w podróż setki mieszkańców Warszawy i okolic. Po raz pierwszy pociąg Kolei Mazowieckich wyruszył 25 czerwca 2005 i z roku na rok cieszył się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Przez ten czas, do 2019 r., z podróży tym połączeniem skorzystało ponad milion osób.

Bilet normalny na przejazd do Ustki w jedną stronę kosztuje 75 zł, studencki natomiast 36,75 zł. Za przejazd „Słonecznym” oraz „Słonecznym – BIS” do Trójmiasta zapłacimy natomiast 60 zł, a studenci niecałe 30 zł. Osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 7 zł.

W pociągach „Słoneczny” oraz „Słoneczny – BIS” można bezpłatne przewieźć psa czy rower. Ponadto, przy okazji podróży połączeniami wakacyjnymi, Koleje Mazowieckie zachęcają również do odwiedzenia i skorzystania ze zniżek u swoich partnerów w ramach akcji „Koleją do Kultury” w tym m.in. do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, oraz jego oddziałów – Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie.

Poniżej rozkład jazdy z Warszawy w kierunku północym.
Źródło: Koleje Mazowieckie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy