„Śledczym okiem”. Sprawa Boniek vs. Nisztor. Wyrok w sześć miesięcy?

TV Republika

– To jest pierwsza sprawa, która toczy się tak szybko. Rozpoczęła się de facto w styczniu, a już 7 czerwca odbędzie się przesłuchanie stron, czyli ten ostatni etap sprawy sądowej. Pewnie więc jeszcze w czerwcu zapadnie wyrok. Zamknięcie sprawy cywilnej w sześć miesięcy to rekord. Chciałbym, aby wszystkie sprawy tak szybko się toczyły – powiedział Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy w programie „Śledczym Okiem”.

W sierpniu i wrześniu 2020 r. Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej”, opublikował kilka artykułów dotyczących Polskiego Związku Piłki Nożnej i jego prezesa Zbigniewa Bońka. Materiały (ukazały się na łamach „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”) dotyczyły m.in. działalności zarabiającej miliony na współpracy z piłkarską federacją spółki SportFive kierowanej przez Andrzeja Placzyńskiego, byłego kapitana SB. Oprócz tego Nisztor ujawnił relacje PZPN ze spółką Mikrotel, należącą do brata i bratanka szefa związku. Za te publikacje Boniek pozwał gazety i dziennikarza do sądu. Proces toczy się przed Sądem Okręgowym w Warszawie. – To jest pierwsza sprawa, która toczy się tak szybko. Rozpoczęła się de facto w styczniu, a już 7 czerwca odbędzie się przesłuchanie stron, czyli ten ostatni etap sprawy sądowej. Tego dnia oprócz mnie, przesłuchiwany będzie też Zbigniew Boniek. To może być bardzo ciekawe przesłuchanie – mówił Nisztor w programie „Śledczym Okiem”, emitowanym na kanale Nisztor TV na YouTubie. – Pewnie więc jeszcze w czerwcu zapadnie wyrok. Zamknięcie sprawy cywilnej w sześć miesięcy to rekord. Chciałbym, aby wszystkie sprawy tak szybko się toczyły. Rozprawy są bardzo szybko wyznaczane przez sędziego Rafała Wagnera – dodał Nisztor. Przypomniał, że to ten sam sędzia, który na wniosek prawników prezesa PZPN nałożył na niego (oraz redakcję „Gazety Polskiej Codziennie”) zakaz wypowiadania się na temat Bońka. Ostatecznie został on wycofany, a zakaz zdjęty.

Dziennikarz poinformował, że zeznania świadków przesłuchiwanych w sprawie z powództwa Bońka są upubliczniane w internecie zarówno na jego kanale Nisztor TV, jak i kanale na YouTubie Telewizji Republika.

Zeznania Romana Kołtonia, dziennikarz sportowego:

https://youtu.be/71cp3pV1fZs

Zeznania Macieja Sawickiego, sekretarza generalnego PZPN:

https://youtu.be/igP6lruo6n4

Zeznania Romualda Bońka (prezesa i współwłaściciela spółki Mikrotel), brata szefa PZPN

https://www.youtube.com/watch?v=mx_4c7JaYV4

Zeznania Marcina Bońka (członka zarządu i współwłaściciela spółki Mikrotel), bratanka szefa PZPN

https://www.youtube.com/watch?v=EKFvX6GNjjc

Źródło: Nisztor TV

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy