Skwar w dzień, tropiki w nocy. Polska spalona słońcem [analiza pogody]

Tomasz Domański 27-06-2022, 11:47
Artykuł
IMGW-PIB

Egipt w Polsce? Tak. W ostatnim tygodniu czerwca pogoda w kraju nad Wisłą przypomni afrykańskie klimaty. Temperatura maksymalna osiągnie nawet 36 stopni.

W poniedziałek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. "Po południu na zachodzie i lokalnie na południowym wschodzie i południu wzrastające do dużego i tam możliwy przelotny deszcz lub burza, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 28 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, przez 31-33 st. C w centrum, do nawet 35 stopni na zachodzie", przekazał IMGW.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w pasie centralnym burze, lokalnie z gradem. Bez opadów tylko na północnym wschodzie kraju". Prognoza na wtorek przewiduje, że temperatura maksymalna wyniesie 23 stopnie na północnym zachodzie, 29 st. C w centrum i 32 st. C na wschodzie. Nad morzem będzie się wahać od 20 do 22 stopni.

Środa przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na zachodzie i północy możliwe przelotne opady deszczu, lokalnie także burze. Ciepło. Temperatura maksymalna od 30 do nawet 35 stopni Celsjusza, jedynie na Pomorzu około 25-29 st. C, zaś nad Bałtykiem od 21 do 26 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Czwartek przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Na wschodzie bez opadów. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 31 do 36 stopni Celsjusza, z kolei nad morzem od 22-25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, na zachodzie zachodni, nad morzem z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 70 km/h.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Bez opadów na wschodzie kraju" - prognozują synoptycy. Będzie bardzo ciepło. Temperatura maksymalna wskaże od 29 do nawet 36 stopni Celsjusza, nad morzem 22 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy do 65 km/h.

 

Źródło: PAP/IMGW

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy