Skandaliczna reklama na uczelni. Do promocji wykorzystano wizerunki komunistycznych zbrodniarzy

Artykuł
Strona główna Biblioteki Uniwersyteckiej-buw.uw.edu.pl w dniu 22 stycznia 2022 r.
Twitter.com

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego na swojej stronie postanowiła zamieścić wizerunek Stalina, Lenina i Kalinina. Mają oni służyć studentom za wzór do naśladowania i przypominać o obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie obiektu.

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego zwrócili uwagę na nietypową formę reklamy akcji „BUW dla sów”, organizowanej przez Bibliotekę Uniwersytecką. Na swojej stronie postanowiła ona zamieścić wizerunki komunistycznych morderców i dyktatorów przyodzianych w sowie maski.

W swoich materiałach promocyjnych Biblioteka umieściła grafiki przedstawiające różne postacie i osoby z napisem „Tylko w masce”, co ma przypominać o obowiązku przebywania w pomieszczeniu zamkniętym z nałożoną na usta i nos maseczką.

Jednak ogromne kontrowersje budzi fakt, że do akcji informacyjnej zaangażowano już smażących się w piekle radzieckich dygnitarzy. Wizerunki Stalina, Lenina i Kalinina znalazły się na głównej stronie internetowej tej instytucji.

Oryginalne zdjęcie przedstawiające trójkę bolszewików, które zostało wykonane na 8. Zjeździe Rosyjskiej Komunistycznej Partii w marcu 1919 roku zostało przerobione na potrzeby promocyjne i zamieszczone na głównej stronie Biblioteki Uniwersyteckiej.

Pierwotnie uwagę czytelników przykuwała postać najbardziej z lewej strony grafiki, która miała na sobie radziecką czapkę, dlatego zaczęto zadawać pytania o to, dlaczego jednostki Uniwersytetu Warszawskiego kultywują radzieckich żołnierzy. Po niedługiej chwili okazało się, że jest to Józef Stalin - komunistyczny dyktator z lat 1922-1953, odpowiedzialny za śmierć dziesiątek milionów ludzkich istnień.

Stalin był jednym z największych zbrodniarzy XX wieku. W Związku Sowieckim stosował bezwzględny terror, organizując m.in. masowe deportacje całych narodów, m.in. Czeczenów, Inguszów, Tatarów, którzy na jego rozkaz byli zsyłani na Syberię i do Kazachstanu.

8zjazd8. Zjazd Rosyjskiej Komunistycznej Partii w marcu 1919 roku. Na zdjęciu Józef Stalin, Włodzimierz Lenin i Michaił Kalinin.

Poza Stalinem i towarzyszem Leninem, który bestialsko najechał na Polskę w 1919 roku, na zdjęciu jest również Michaił Kalinin, członek Biura Politycznego KC WKP(b) i przewodniczący Prezydium Rady Najwyższej ZSRR.

Kalinin był współodpowiedzialny za wiele masowych zbrodni na terenie Związku Radzieckiego, w tym „czystki” w latach 30. XX wieku. Jego podpis, jak i innych członków politbiura, widniał m.in. na decyzji o zamordowaniu polskich oficerów w Katyniu, Miednoje i Charkowie.

Grafika z komunistycznymi zbrodniarzami nie widnieje już na stronie głównej Biblioteki, jednak cała ta sytuacja rodzi wiele pytań o politykę uczelni oraz formułę akcji, która gloryfikowała bolszewickich morderców, odpowiedzialnych za śmierć milionów Polaków.

Źródło: twitter.com portal.tvrepublika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy