Skandal w Luksemburgu! Komisja Europejska wystąpiła o kary dla Polski w sprawie puszczy!

Artykuł
lasy.gov.pl

Komisja Europejska wystąpiła o nałożenie kar na Polskę za niewypełnienie postanowień ws. wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej.

Z decyzją nie zgadza się minister środowiska Jan Szyszko, który twierdzi, że Polska zastosowała się do wytycznych Trybunały Sprawiedliwości.

 Pełnomocniczka Komisji Europejskiej Katarzyna Hermann powołała się na obrazy zdjęć, które Komisja otrzymała od tzw. „obrońców puszczy”.

 Dziś o 15 miało miejsce posiedzenie Trybunały Sprawiedliwości w Luksemburgu. - Podporządkowaliśmy się całkowicie nakazowi wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej i prowadzimy działania tylko tam, gdzie służą zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego – zapewniał podczas swojego wystąpienia minister Szyszko.  

Jak informuje RMF FMF, przed Trybunałem Sprawiedliwości doszło do sytuacji bez precedensowej, pełnomocniczka KE była nieprzygotowana, myliła regulamin Trybunału z traktatami Unii Europejskiej. Wedle korespondentki RMF FM pełnomicniczka nie chciała wnioskować o kary dla Polski i to wiceprezes Trybunału Antonio Tizzano naprowadził ją na ten trop, co może oznaczać, ze wiceprezes złamał zasadę bezstronności. 

 

Źródło: wp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy