Silny wiatr i burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie

Artykuł
IMGW ostrzega przed burzami i silnym wiatrem (zdj. ilustracyjne)
Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem w trzynastu województwach. W czasie obowiązywania ostrzeżeń w niektórych miejscach może spaść do 35 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h.

Ostrzeżenia przed burzami z gradem obowiązują w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, opolskim, łódzkim, a także w części województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Lokalnie może spaść 35 mm deszczu

Alerty będą obowiązywały do późnych godzin wieczornych i nocnych. W czasie ich obowiązywania mogą wystąpić burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu — w niektórych miejscach do 35 mm — oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwe są również opady gradu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy