Sikorski unikał odpowiedzi na pytania ws. Nord Streamu. Dziennikarzowi życzył... dobrego dnia

Portal TV Republika 25-05-2023, 15:30
Artykuł
TVP Info

W Lizbonie doszło do spotkania grupy Bilderberg zrzeszającej osoby ze świata polityki, biznesu i nauki. W ostatniej konferencji wzięli udział m.in. europoseł PO Radosław Sikorski i Katarzyna Kieli, dyrektor generalna stacji TVN. Na lotnisku Sikorskiemu zadano pytanie, które dotyczyło jego kontrowersyjnego wpisu o eksplozji gazociągów Nord Stream. Wyraźnie unikał odpowiedzi.

Przypominamy, że polityk PO kilka miesięcy temu zasugerował, że to Stany Zjednoczone doprowadziły do eksplozji i uszkodzenia gazociągów Nord Stream na Bałtyku. Sikorski opublikował na Twitterze zdjęcie wycieku z gazociągu Nord Stream i napisał: „Thank you, USA (dziękuję, USA)”. Wpis Sikorskiego był szeroko komentowany w wielu światowych mediach. Natychmiast powieliła go rosyjska propaganda. Sikorski usunął wpis dopiero wtedy, kiedy Departament Stanu USA nazwał takie działania wspieraniem rosyjskiej propagandy.

I właśnie o ten wpis Sikorski był pytany na lotnisku przed spotkaniem Bilderberg. Polityk zareagował uśmiechem; nie odpowiedział na pytania, tylko życzył „miłego dnia”.

Źródło: TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy