Sevilla – Salzburg 1:1 w Lidze Mistrzów. Kamil Piątkowski z debiutem

Kamil Piątkowski z debiutem w LM. Salzburg zremisował z Sevillą
Fot: Livescore/AFP

Liga Mistrzów rozpoczęła się od sensacyjnej porażki Manchesteru United z Young Boys Berno 1:2. W drugim meczu rozgrywanym we wtorkowy wczesny wieczór Sevilla zremisowała z Salzburgiem 1:1. 39 minut w austriackiej drużynie rozegrał reprezentant Polski Kamil Piątkowski.

Mecz rozpoczął się od faulu obrońcy Sevilli Diego Carlosa w polu karnym. Do rzutu karnego podszedł młody talent niemieckiej piłki Karim Adeyemi i przestrzelił. W 21. minucie gola dla Salzburga strzelił 19 -letni Luka Sucic, który 16 minut potem nie strzelił karnego. Pięć minut później rzut karny został przyznany Sevilli. Do karnego podszedł Ivan Rakitić i strzelił bezbłędnie.

W 50. minucie czerwoną kartkę za symulowanie zobaczył Youssef En Nesyri. Minutę później na boisku pojawił się Kamil Piątkowski. Zagrał nieźle i nie popełnił większych błędów.

Źródło: Portal TV Republika