Setna rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na Powiślu odsłonięto mural

Artykuł
Mural upamiętniający Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Twitter/Ministerstwo Kultury @MKiDN_GOV_PL

Na warszawskim Powiślu przy ul. Solec 85 odsłonięto mural upamiętniający Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dziś mija setna rocznica urodzin poety.

Mural przedstawia artystę oraz fragment jego wiersza "Spojrzenie":

"I jeden z nas — to jestem ja, którym pokochał. Świat mi rozkwitł jak wielki obłok, ogień w snach i tak jak drzewo jestem — prosty".

- Szukaliśmy takiego rozwiązania, w którym wielka praca, w wielkim formacie będzie (...) oglądana przez osoby, które spacerują, przejeżdżają przez Warszawę, ale również tych, którzy wjeżdżają, jak te osoby, które wjeżdżają pociągiem ze strony wschodniej do Warszawy - powiedział Dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski.

W setną rocznicę urodzin Baczyńskiego Poczta Polska upamiętniła to wydarzenie, wprowadzając znaczek upamiętniający życie i twórczość poety. Autorem projektu jest Jarosław Ochendzan. Znaczek przedstawia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na tle ściany z cegieł.

Poczta Polska wydała również kopertę FDC w wersji limitowanej, czyli kopertę Pierwszego Dnia Obiegu. Znajduje się na niej fragment rękopisu dzieła Baczyńskiego pt. Wesele poety.

 

Źródło: RMF FM/PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy