Serial „Przyjaciele" ocenzurowany. W tle treści LGBT+

Artykuł
Działania są spójne z wytycznymi chińskiego rządu z 2016 roku
Fot. Wikimedia Commons

Kilka dni temu na chińskie platformy streamingowe ponownie zawitał popularny serial „Przyjaciele", jednak jego wersja różni się od oryginału. Z serialu usunięto wątki LGBT+ i te o podtekście seksualnym.

Jego fani szybko zorientowali się, że w pierwszych odcinkach usunięto wątek Carol, byłej żony bohatera Rossa, która po rozstaniu z mężem weszła w związek z inną kobietą.

Również niektóre dialogi zostały „wygładzone" poprzez inne tłumaczenie. Pójście „do baru" zostało przetłumaczone jako „wyjście się bawić".

Fani oburzeni

Jak informuje CNN, na chińskim portalu społecznościowym Weibo hasztag #FriendsCensord zanotował 54 mln wyświetleń, jednak szybko został on usunięty przez rząd.

Ponadto amerykańska stacja telewizyjna, podała, że te działania są spójne z wytycznymi chińskiego rządu z 2016 roku. Mówią one, że programy emitowane w telewizji nie powinny zawierać wątków dotyczących związków gejowskich, a także innych tematów, które „wyolbrzymiają ciemną stronę społeczeństwa". Dokument odnosił się także do „wulgarnych, niemoralnych i niezdrowych treści" i uznawał homoseksualizm, romanse pozamałżeńskie i miłość nieletnich jako zabronione.

ZOBACZ: Krytykujesz LGBT? Nie wjedziesz do USA. Biały Dom poparł ustawę

„Przyjaciele" to amerykański serial komediowy o grupie przyjaciół mieszkających na w Nowym Jorku, emitowany w latach 1994-2004. Produkcja stała się fenomenem popkulturowym. W rolach głównych wystąpili: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry oraz David Schwimmer.

Przyjaciele to amerykański serial komediowy o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie, emitowany w latach 1994–2004. Serial wyświetlano w ponad 100 krajach. Ostatni odcinek w Stanach Zjednoczonych obejrzało 51,1 mln widzów. Przez dziesięć lat produkcji otrzymał wiele nagród.

Główni bohaterowie to Rachel Green (Jennifer Aniston), Monica Geller (Courteney Cox), Phoebe Buffay (Lisa Kudrow), Joey Tribbiani (Matt LeBlanc), Chandler Bing (Matthew Perry), Ross Geller (David Schwimmer).

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy