Sergio Aguero kończy karierę w trybie natychmiastowym. Problemy z sercem zbyt poważne

Artykuł
Sergio Aguero kończy karierę. Wszystko przez problemy z sercem
Fot:Twitter/Manchester City

Sergio Aguero w przyszłym tygodniu na specjalnej konferencji prasowej potwierdzi zakończenie kariery piłkarskiej. Jako pierwszy poinformował o tym hiszpański dziennikarz Gerard Moreno. Według niego Argentyńczyk już podjął decyzję o zakończeniu kariery piłkarskiej.

Aguero zachwycił świat w 2007 roku, kiedy był piłkarzem Atletico Madryt. W 2011 roku przeszedł do Manchesteru City, gdzie stał się legendą. To on strzelił słynnego gola z QPR, na wagę mistrzostwa Anglii.

Z początkiem obecnego sezonu przeszedł do FC Barcelona, ale podczas meczu z Deportivo Alaves, złapał się za serce i musiał opuścić boisko. Po wielu tygodniach przerwy wiadomo, że nie zobaczymy już „Kuna” na murawie.

Kariera reprezentacyjna Aguero jest równie bogata, pojechał na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu, trzy mundiale (2010,2014 i 2018, gdzie strzelił gola Islandii), oraz pięciokrotnie na Copa America, w ostatniej edycji podnosząc puchar za mistrzostwo Ameryki Południowej. Łącznie w reprezentacji rozegrał 101 meczów i strzelił 41 goli. Co ciekawe zasłynął też z faktu, że był zięciem słynnego rodaka, Diego Armando Maradony.

Źródło: Portal TV Republika/pilkanozna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy