Seremet: Są poważne dowody przemawiające za uchyleniem immunitetu Nowakowi

Artykuł

Według Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta są dowody przemawiające za podpisaniem wniosku o uchylenie immunitetu poselskiego Sławomirowi Nowakowi. Wniosek może trafićdo Sejmu na początku tygodnia.

Warszawska prokuratura poinformowała w piątek, że w ocenie prokuratora prowadzącego śledztwo są dostateczne podstawy do przyjęcia, że minister transportu w sposób świadomy nie wykazał drogiego zegarka w oświadczeniach majątkowych. Nowak złożył dymisję, premier ją przyjął.

Seremet powiedział w sobotę w radiu RMF, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła w Prokuraturze Generalnej wniosek o uchylenie ministrowi immunitetu poselskiego. - Zostanie on przeze mnie rozpoznany - zapowiedział.

- Nie uprzedzając mojej decyzji uważam, że istnieją dowody, które obecnie stanowią dość poważne argumenty za tym, że by ten wniosek podpisać - dodał.

Pytany, kiedy wniosek zostanie wysłany do marszałek Sejmu Ewy Kopacz Seremet odpowiedział: - Na początku przyszłego tygodnia.

Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej złożył w piątek dymisję z zajmowanej funkcji. Nowak piastował to stanowisko od początku drugiej kadencji rządu PO-PSL, czyli od listopada 2011 r.

mp, pap, fot. Michał Józefaciuk/Senat RP

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy