Sensacyjna zwyciężczyni US Open. Emma Raducanu nie straciła nawet seta w turnieju

Emma Raducanu wygrała pierwszy turniej wielkoszlemowy w karierze. Piękna Brytyjka to nowa gwiazda tenisa
Fot:Twitter/US Open

18- letnia Brytyjka Emma Raducanu pokonała rok starszą Kanadyjkę Leylah Fernandez 6:4, 6:3. Mecz finałowy trwał godzinę i 51 minut. Wygrana Raducanu to największa sensacja w świecie tenisa.

Brytyjka zajmuje odległe miejsce w rankingu WTA i żeby wystartować w turnieju tak wysokiej rangi, musiała przebrnąć kwalifikacje. W nich nie straciła seta, ale nikt się nie spodziewał, że tak samo będzie w turnieju głównym. Raducanu nie pozostawiła złudzeń rywalkom, w tym mistrzyni olimpijskiej z Tokio, Szwajcarce Belindzie Bencic. Raducanu przed US Open zajmowała dopiero 150. pozycję w rankingu. Po triumfie awansuje do pierwszej setki rankingu WTA.

Źródło: Portal TV Republika