Sensacja w Lidze Mistrzów. Young Boys ograło Manchester United

Manchester United zaliczył fatalny start w LM. Young Boys pokazało klasę
Fot: Livescore/AFP

Liga Mistrzów w sezonie 2021/2022 rozpoczęła się we wtorkowy wieczór. W pierwszym meczu doszło do prawdziwej deklasacji. Faworyzowany Manchester United przegrał na wyjeździe ze szwajcarskim Young Boys Berno 2:1.

Mecz rozpoczął się od bramki powracającego do United Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelił gola w 13. minucie meczu. Dwadzieścia minut później, czerwoną kartkę zobaczył prawy obrońca United – Aaron Wan-Bissaka. Od tego momentu United przestało grać w piłkę. Całkowicie oddali pole gry. Szwajcarski zespół długo nie mógł strzelić gola. Udało się to w 66. minucie meczu.

Asystę zaliczył Silvan Hefti, a z bramki cieszył się Kameruńczyk Nicolas Moumi Ngamaleu. W statystykach zespół z Berna zdominował Manchester. W sytuacjach bramkowych było 20-2.

Wydawało się, że podopiecznym Ole Gunnara Solskjera uda się wywieźć ze Szwajcarii jeden punkt. W ostatniej akcji meczu, obrońcy Manchesteru popełnili katastrofalny błąd, z którego skorzystał 25-letni Amerykanin Jordan Siebatcheu.

Źródło: Portal TV Republika