Sellin w Republice: Tusk kłamstwami wzbudza panikę wśród Polaków [wideo]

mkidn.gov.pl

- Donald Tusk jest przyzwyczajony do tego, że sukcesy wyborcze osiągał wzmaganiem emocji. Negatywnych emocji wobec przeciwników politycznych. Każde wydarzenie więc to pretekst, aby uderzyć w rząd Zjednoczonej Prawicy – powiedział w Telewizji Republika wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Sellin.

- Donald Tusk kłamstwami wokół katastrofy na Odrze wzbudza panikę wśród Polaków – stwierdził wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Sellin. – Dobro ludzkie się nie liczy. Powielanie kłamstw ma sprawić, że ludzie od władzy się odwrócą. A przecież o przyczynach katastrofy ekologicznej nic nie wiemy. Być może to zatrucie, efekt działania ludzi, ale być może sprawił to czynnik naturalny. Poczekajmy na opinie specjalistów, a nie powielajmy fake newsów, jak Donald Tusk i jego partia. Właśnie wobec takich osób, jak pani marszałek Polak powinny zostać wyciągnięte konsekwencje – dodał gość Telewizji Republika.

Minister Sellin został zapytany o sytuację w Unii Europejskiej i możliwy scenariusz objęcia fotela szefa Komisji Europejskiej przez Donalda Tuska w zamian za wepchnięcie Polski do strefy euro. Mówi o tym w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” szef NBP, Adam Glapiński.

Czytaj tutaj: Gazeta Polska. Najnowszy numer już w kioskach i w internecie [wideo]

- Bez wątpienia najważniejszy spór jaki toczy się w UE to spór, jak rozumieć Unię. Jako organizację suwerennych państw czy jak chcą rządzący UE liberałowie, federacją państw, niejako pod przewodnictwem Niemiec. To projekt ideologiczny. Donald Tusk wpisuje się w ten drugi nurt, lewicowo-liberalny, stąd poparcie przez jego partię takich pomysłów, jak zniesienie weta. Pytanie czy UE przetrwa w takim kształcie? Jeżeli pomysły liberałów będą realizowane, to Unia się rozpadnie – dodał wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Sellin.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy