Schulz zapowiada dyskusję o Polsce w PE. "Wydarzenia mają charakter zamachu stanu"
Wydarzenia w Polsce mają charakter zamachu stanu – stwierdził Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk. Niemiecki polityk zapowiedział jednocześnie, że sytuacja w Polsce będzie przedmiotem dyskusji w Parlamencie Europejskim.
W ocenie Przewodniczącego PE, sytuacja w Polsce jest dramatyczna. – Wychodzę z założenia, że w tym tygodniu, a najpóźniej podczas posiedzenia w styczniu, będziemy o tym w Parlamencie Europejskim obszernie dyskutować – zapowiedział.
Polityk niemieckiej SPD, przestrzegł także przed podejmowaniem stanowczych kroków przeciwko krajom rządzonym przez "prawicowych populistów", bo mogą wykorzystać to jako argument, że zewnętrzne siły próbują ingerować w wewnętrzną politykę, a to przyczyni się do wzrostu ich popularności.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Vance o Libanie: To byłby głupi ruch... i przestrzega Teheran
Górnik Zabrze w finale Pucharu Polski. Zawisza postawił trudne warunki
Rusza pogotowie strajkowe w Polskiej Grupie Górniczej. "Spółce grozi upadłość"