Schreiber: Nowoczesna postanowiła się wyspecjalizować się w 2 sprawach: składaniu wniosków o przerwę i donosach na własny kraj

EmaPob 17-03-2017, 07:49
Artykuł
Telewizja Republika

Gościem programu "Prosto w Oczy" był Łukasz Schreiber, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Rozmowa dotyczyła m.in. instrukcji szefa Ringier Axel Springer dla polskich dziennikarzy pracujących w koncernie.

– Sprawa ma szerszy wymiar, bo to pokazuje, jak wygląda niezależność mediów, niezależność polskich dziennikarzy, zdaniem szefów zagranicznych koncernów - mówił poseł. - Jest to nieprawdopodobny skandal, ale po części sami jesteśmy sobie winni doprowadzeniem do tego, że chociażby na rynku prasy kapitał zagraniczny wynosi 75%. Pamiętamy też nagrania pana Kulczyka z panem Grasiem o wymianie redaktora naczelnego "Faktu", który nie bardzo sprzyjał tamtej władzy i pytanie, czy Merkelowa coś w tej sprawie może zrobić - powiedział Schreiber. 

"Musimy zastanawiać się co z tym, zrobić. Być może jest tu miejsce na działania prokuratury"

– To oznacza przede wszystkim próbę wykorzystania tego do tworzenia przekazu własnego - powiedział Schreiber. -  Na czele takich gazet stawia się takich dziennikarzy, jak pan Lis, czyli takich, którym wytycznych nie trzeba robić, bo oni jeszcze gorsze rzeczy robią. Widać jednak, że nie ma zaufania do wszystkich, skoro trzeba im dawać takie wytyczne. Musimy stanąć w obronie dziennikarzy, bo wolność dziennikarska powinna być poza wszelkim podejrzeniem. Musimy zastanawiać się co z tym, zrobić. Być może jest tu miejsce na działania prokuratury - podkreślił poseł. 

– Przekonaliśmy się o tym, że zadaniem części polityków PO i .Nowoczesnej, jest tworzenie absurdalnego problemu w postaci tego, że Polska chce wychodzić z UE - mówił gość programu. - Ten list to jest tez bezczelność. Dziwi nas, że ten człowiek śmie to pisać do polskich dziennikarzy. Mam nadzieję, że ze strony całego środowiska spotka się to z jednoznaczną oceną - stwierdził Schreiber. 

".Nowoczesna postanowiła się wyspecjalizować się w 2 sprawach: składaniu wniosków o przerwę i donosach na własny kraj"

– .Nowoczesna postanowiła się wyspecjalizować się w 2 sprawach: składaniu wniosków o przerwę i donosach na własny kraj. Pan Petru parę miesięcy temu nie wiedział, jakie Tusk sprawuje stanowisko w UE, a teraz wylewa krokodyle łzy, jaka straszna rzecz mogła się stać. Sam ustawił się w roli wasala Tuska i PO i chciałby tez, aby Polska stała się wasalem Unii Europejskiej. Jego niedoczekanie.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy