Scholz odrzucił propozycję spotkania z Bidenem w sprawie Ukrainy. Media: Trudno w to uwierzyć

Artykuł
Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz odrzucił propozycję spotkania z prezydentem USA Joe Bidenem w sprawie kryzysu na Ukrainie w najbliższym czasie – donosi tygodnik „Der Spiegel”. „Trudno w to uwierzyć” – komentuje tygodnik.

Biden miał zaproponować Scholzowi osobiste spotkanie w Waszyngtonie. Byłaby to jednocześnie wizyta inauguracyjna niemieckiego kanclerza, jednak najważniejszym tematem miała być koordynacja wspólnych amerykańsko-niemieckich działań w związku z zagrożeniem wojną na Ukrainie.

W artykule pt. "Dlaczego Olaf Scholz nie ma czasu dla Joe Bidena?" jako powód odmowy Scholza podawane są zaplanowane na najbliższe dni wyjazdy i spotkania kanclerza.

Teraz poszukiwany jest nowy, dogodny dla obu stron termin wizyty. Do osobistej dyskusji Bidena i Scholza może dojść najwcześniej na początku lub w połowie lutego.

„Trudno w to uwierzyć” – komentuje „Der Spiegel”.

Według niemieckiego tygodnika „Rosja tworzy największe zagrożenie od czasu zakończenia zimnej wojny, gromadząc ok. 100 tys. żołnierzy na granicy z Ukrainą (...), a kanclerz Niemiec uważa, że w związku ze swoim kalendarzem spotkań nie może znaleźć czasu dla amerykańskiego prezydenta”.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy