Sampdoria zremisowała z Interem Mediolan. Bereszyński z asystą

Bartosz Bereszyński wrócił po kontuzji. Zanotował asystę w meczu z obrońcą tytułu
Fot:Twitter/ Radosław Laudański

Sampdoria zremisowała z mistrzem Włoch Interem Mediolan 2:2 w meczu 3. kolejki Serie A. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński, który wrócił do gry po kontuzji odniesionej w meczu reprezentacji Polski z Albanią.

Mecz był swojego rodzaju zaskoczeniem. Ligowy średniak Sampdoria była lepsza od Interu. Miała więcej z gry. Przez cały mecz, to zespół z Genui atakował częściej od Mediolańczyków. Strzelanie rozpoczął obrońca Interu, Federico Di Marco. Była 18. meczu. W 33. minucie wyrównał obrońca Sampdorii, doświadczony Japończyk Maya Yoshida. Pod koniec pierwszej połowy gola dającego prowadzenie Interowi strzelił gwiazdor ekipy z niebieskiej części Mediolanu, Lautaro Martinez.

Na początku drugiej połowy, Bartosz Bereszyński dośrodkował w pole karne, a trzeci z obrońców Sampdorii Tomasso Augello strzelił wyrównującego gola. Polak w 67. minucie obejrzał jeszcze żółtą kartkę za ostry wślizg. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Sampdoria ma 2 pkt na swoim koncie i zajmuje 13. miejsce, w tabeli Serie A. Inter jest wiceliderem. Zgromadził 7 pkt.

Źródło: Portal TV Republika