Samonapędzające się koło zamachowe. Jak to zrobić wie ORLEN [wideo]

portal tvrepublika.pl 24-11-2022, 12:04
Telewizja Republika

W naszej strategii bardzo mocno ujmujemy kwestie biogazowni i biometanowni, zapowiedział dziś prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Podczas konferencji prasowej w Głąbowie, w gminie Ryn (Warmińsko-mazurskie) mówił na temat inwestycji Grupy w biopaliwa nowej generacji. Przypomniał, że zbudowany poprzez przejęcia przez tę spółkę Grupy Energa, Grupy Lotos i PGNiG koncern multienergetyczny ma przede wszystkim inwestować, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo paliwowo-energetyczno-gazowe Polski.

„Patrząc na cały proces inwestycyjny, nasza strategia nie może być oderwana od rozwoju naszego kraju gospodarczo. To jest tak duży koncern, że strategia koncernu i wydatki na inwestycje będą miały wpływ również na naszą gospodarkę. Dlatego zbudowaliśmy taki koncern”, oświadczył Obajtek.

Podkreślił jednocześnie, że oprócz przedsięwzięć w dużych ośrodkach w naszym kraju, a także za granicą, stworzony wokół PKN Orlen koncern multienergetyczny „musi patrzeć na inwestycje także w Polsce lokalnej” „Te inwestycje muszą napędzać inne gałęzie gospodarki”, zaznaczył.

Jak ocenił Obajtek, w przypadku biometanowni przedsięwzięcia te „zmniejszą nam ilość kupowanego z czasem gazu”. „Musimy wykorzystać ten potencjał rolniczy by gwarantować nasze bezpieczeństwo, byśmy zdecydowanie większe ilości produkowali biometanu w Polsce, byśmy zasilali nasze sieci biometanem”, stwierdził prezes PKN Orlen.

Pełne wystąpienie w oknie powyżej.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy