Sakiewicz: z oszustem rozmawia się tak, że jemu się nie wierzy [wideo]

Tomasz Domański 21-11-2022, 10:30
Artykuł
Telewizja Republika

Podatki narzucane przez Brukselę pozwalają ingerować w system państwa Unii Europejskiej i tworzą niebezpieczny precedens, powiedział dziś w poranku Telewizji Republika red. nacz. "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Zdaniem publicysty Polska mimo uiszczanych do wspólnej kasy pieniędzy i tak nie dostanie tego, na co czeka. "Oni nie zamierzają niczego płacić, to naiwność wierzyć w kolejne ich zapewnienia", mówił w rozmowie z Aleksanderm Wierzejskim.

- Zasada jest taka, że z oszustem się rozmawia w ten sposób, że się mu nie wierzy. On musi udowodnić, że przestał oszukiwać. A udowodnić może tylko w jeden sposób +Pieniądze na konto, a przynajmniej ich spora część+, zaznaczył Tomasz Sakiewicz.

Poza tym według niego Unia wykorzystuje narzędzia finansowe, sponsorując np. fundacje, które są wewnętrzną frondą w poszczególnych państwach do obalania rządów.

"Czyli jak rząd nie realizuje polityki unijnej, to jakieś organizacje, które go zwalczają, dostają tlen, czyli pieniądze a rządom się je przykręca".

Według dziennikarza zabiegi te stosowane są już w większym i mniejszym powodzeniem. "Zmieniono tak rząd w Grecji, ale też zmieniono rząd we Włoszech", przypomniał.

Cała rozmowa poruszająca także inne wątki dostępna jest w oknie poniżej. Polecamy.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy