Sakiewicz w Republice: wolność słowa jest poważnie zagrożona [wideo]

Tomasz Domański 09-09-2022, 09:24
Telewizja Republika

Nie milkną echa wczorajszej rozprawy w procesie jaki Tomaszowi Sakiewiczowi wytoczył Tomasz Grodzki. Chodzi o tzw. "aferę kopertową", którą ujawniła "Gazeta Polska". W trwającym ponad rok śledztwie w sprawie nadużyć w szpitalu Szczecin-Zdunowo w okresie, kiedy placówką kierował obecny marszałek Senatu śledczy przesłuchali już ponad 180 świadków i ustalili 14 zdarzeń korupcyjnych. "Gorzej jak za komuny", stwierdził dziś w Republice szef Tygodnika. "Całkowita bezkarność", stwierdził oburzony. Mamy człowieka, którego jedni oskarżają, że brał, a z drugiej jest to człowiek, który knebluje ludziom usta", powiedział.

"Mi i Tomkowi Duklanowskiemu (red. nacz. Radia Szczecin przyp. red.) grożą 3 lata więzienia, bo opisywaliśmy i komentowaliśmy to co wyrabia marszałek Grodzki", mówił Tomasz Sakiewicz w rozmowie z Emilią Wierzbicki.

"To jest wielka wina senatorów PO, PSL,SLD, bo pozwolili zachować mu immunitet. (...) Ujawnienie materiałów, które ma prokuratura mogłoby zniszczyć politycznie całą Platofmę Obywatelską", stwierdził Sakiewicz.

"Mamy dziś naprawdę wielkie zagrozenie wolności słowa". - Sąd przez marszałka Grodzkiego ma związane ręce, stwierdził szef "GP" i Telewizji Republika.

Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy