Sakiewicz w Republice: sprawę Sikorskiego powinna zbadać prokuratura [wideo]

portal tvrepublika.pl 09-02-2023, 15:15
Artykuł
Telewizja Republika

- Jedynym rozwiązaniem dla Radosława Sikorskiego jest natychmiastowe podanie się do dymisji i wycofanie z życia publicznego - mówi Tomasz Sakiewicz, szef "Republiki". Wyjaśnia również geopolityczną sytuację Zjednoczonych Emiratów Arabskich i ich związek z Rosją.

Po upadku Sowietów, ZEA uważane były za kraj, który "przestawił się" na Zachód. Tymczasem w ostatnich latach okazało się, że to nieprawda. ZEA zaczęła bowiem sprowadzać rosyjskich oligarchów, a także pośredniczyć w handlu częściami potrzebnymi do produkcji broni. Dubaj zyskał z tego powodu miano "małej Moskwy".

- ZEA stały się więc nieformalną reprezentacją interesów "putinowców" - tłumaczy Tomasz Sakiewicz.

Radosławowi Sikorskiemu nie przeszkodziło to w przyjmowaniu, jak ujawniły właśnie media, setek tysięcy dolarów od Zjednoczonych Emiratów Arabskich. - Obraca się w świecie, w którym słowo "etyka" budzi politowanie - mówi Tomasz Sakiewicz. - Jeśli Donald Tusk myśli, żeby dalej prowadzić PO, to musi coś z tym zrobić. Wątpię czy zrobi, ale jakieś krętactwa pewnie usłyszymy. Tusk i Sikorski są szczepieni, jest pewien stos kompomitujących materiałów.

 Co jeśli okaże się, że Radosław Sikorski dostawał pieniądze prosto od Rosjan? - Myślę, że nie będzie takich źródeł, ponieważ sami Rosjanie nie dopuściliby do tego - komentuje redaktor Sakiewicz.

Sprawę i tak powinna zbadać prokuratura. - Musi - podkreśla Tomasz Sakiewicz, - ponieważ są to działania godzące w interesy Polski. Np. kto atakował najostrzej wpuszczenie Arabii Saudyjskie do Lotosu? Właśnie Radosław Sikorski, a Zjednoczone Emiraty Arabskie są konkurencją wobec Arabii Saudyjskiej. To się układa w całość.  

Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy