Sakiewicz w Republice: plan drugiej strony się nie udał, spalił na panewce [wideo]

portal tvrepublika.pl 27-03-2023, 08:29
Artykuł
Telewizja Republika

"PO chce doprowadzić do tego, że idąc do kościoła, będzie się poniżanym, atakowanym. Oni chcą nam mówić, z kim mamy sypiać, co mamy jeść. Skoro zaatakowali papieża, to nie cofną się przed atakami na kogokolwiek", mówił w porannym paśmie Telewizji Republika red. naczelny Tomasz Sakiewicz. Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Odnosząc się do ataków zarówno na św. Jana Pawła II, jak i wspólnoty Kościoła w Polsce, które w ostatnim czasie mocno przybrały na sile, Tomasz Sakiewicz stwierdził, że "wszystko to, co udało się osiągnąć na przestrzeni lat, chce się teraz zniszczyć".

"Nie twierdzę, że nic złego nie działo się w Kościele. Twierdzę, że wykorzystano fałszywe materiały, które wyprodukowała bezpieką, po to, aby przeprowadzić jakiś plan polityczny... Ten plan się nie udał. Spalił na panewce. Ale to się nie skończy...", uważa dziennikarz.

Jak przyznał - "zauważyłem i obserwuję, że to, że wobec mnie, nieustannie pojawiają się ohydne, obrzydliwe ataki. Jestem dziennikarzem, trzeba się do tego przyzwyczaić. Zacząłem jednak blokować takie wpisy, bo to zraża tych, którzy naprawdę chcą poczytać". "Ten poziom chamstwa, upodlenia językowo-kulturowego jest teraz przelewany na Jana Pawła II", dodał.

Zdaniem Sakiewicza, Platforma Obywatelska "chce doprowadzić do tego, że idąc do kościoła, będzie się poniżanym, atakowanym. Oni chcą nam mówić, z kim mamy sypiać, co mamy jeść. Skoro zaatakowali papieża, to nie cofną się przed atakami na kogokolwiek", skonkludował.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy