Sakiewicz w Republice: Rosja podpaliła świat. Nie wiadomo co będzie dalej [wideo]

Telewizja Republika

"Agresja rosyjska zagraża nie tylko Ukrainie, nie tylko Europie Środkowej ale całemu światu. Rośnie napięcie na granicy turecko-syryjskiej, rośnie napięcie na granicy kazachsko-rosyjskiej, rośnie napięcie wokół przesmyku suwalskiego czyli Bałtów i Polski, nie wiemy co może się wydarzyć w Gruzji, rośnie napięcie wokół Mołdawii i Rumunii. Rosja podpaliła świat", stwierdził w porannym programie "Polska na Dzień Dobry", szef Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz.

Jak dodał, "mamy do czynienia z największą wojną w Europie od 1945 r. Codziennie umierają setki ludzi, miliony musiały uciekać ze swoich domów, płoną miasta – podkreślił. 

"Przecież to wszystko może się w ogóle wymknąć spod kontroli. Nie wiemy co się może zdarzyć na Morzu Japońskim, wokół Tajwanu. Wszędzie temperatura polityczna, temperatura militarna wzrosła", komentował publicysta.

Przypomniał też, że na razie konflikt formalnie obejmuje dwa kraje. – Ale przecież Rosja już wciągnęła w to Białoruś, a z drugiej strony po stronie ukraińskiej walczą przedstawiciele 50 państw – dodał. – Na razie to ochotnicy, ale walczą i ta wojna się rozlewa. Za to odpowiada osobiście Władimir Putin i zdecydowana większość Rosjan.


Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy