Sakiewicz w Republice: Operacja „Śluza” była przygotowaniem ataku na...

tom/anza 24-02-2023, 19:14
Artykuł
Telewizja Republika

- Operacja „Śluza” była przygotowaniem do ataku na Polskę i rzeczywiście ta operacja miała zdestabilizować Polskę i doprowadzić do niechęci Polaków wobec uchodźców, powiedział dziś wieczorem red. nacz. "Gazety Polskiej" i szef Telewizji Republika. Tomasz Sakiewicz przebywający na forum "Europa Karpat" odbywającym się dokładnie w rok po napaści Rosji na Ukrainę przypomniał, co się działo tuż przed 24 lutym 2022 roku.

"Rok temu poprosiłem, żeby cała ekipa stawiła się rano do telewizji i od rana było wydanie specjalne, które relacjonowało na żywo wybuch wojny. Wielokrotnie wcześniej ostrzegaliśmy, że do takiej wojny dojdzie", mówił w rozmowie z Adrianem Stankowskim.

- My jesteśmy pierwszym celem ataku jądrowego Rosji. Ale też kraje, które uważają, że z Rosja można się dogadać. Trzeba się zjednoczyć i uczyć wszelkich możliwych środków, aby rosjan tej wojny nie wygrała. Nie twierdzę, że Rosja chce tej broni teraz użyć, ale w nas celuje, czyli ćwiczy...", przekonywał Sakiewicz.

"Jeśli kraj, który dziś w tak bestialski sposób zbija kobiety i dzieci, prędzej czy później może pójść o krok dalej. Rosję dziś trzeba rozbroić. Nie można Rosji zostawić takiego potencjału, który może zrobić krzywdę światu", ocenił.

Zapytany o to, czy dziś świat zaczyna otwierać oczy i wsłuchuję się w głos Warszawy, Tomasz Sakiewicz odparł:

"Był tutaj, w tym miejscu prezydent USA, który wyraźnie zaznaczył rolę Polski. Tutaj trzeba przenieść, a może już się przeniósł środek geopolityki. Teraz granica NATO przesunęła się o 1000 km. W takiej samej odległości musi się przesunąć środek ciężkości polityki amerykańskiej. Nie byłoby tak, gdybyśmy nie budowali silnej armii, gdybyśmy nie jednoczyli sił demokratycznych.

Gdybyśmy nie udzielili tak ogromnej pomocy. Ale to wszystko się stało. To zrobiły polskie władze, polskie społeczeństwo. Ta solidarność, nawet mimo różnicy poglądów, społeczna i polityczna doprowadziła do tego, że zaczęliśmy być traktowani jako państwo tej najwyższej półki. Dlatego USA zdecydowały, ze ten środek ciężkości jest przenoszony właśnie do Polski".Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy