Sakiewicz: Coraz wyraźniej widać porozumienie pomiędzy Niemcami i Rosją

Artykuł
Fot. Canva

- Coraz wyraźniej widać, że istnieje jakieś mniej lub bardziej nieformalne porozumienie o nowym podziale stref wpływów pomiędzy Niemcami i Rosją.

Zdaniem redaktora naczelnego „Gazety Polskiej", osią tego ma być obalenie rządu na Ukrainie i ustanowienie marionetkowego zależnego od Moskwy oraz próba nowej konstelacji politycznej w Warszawie zależnej od Berlina.
 
- Wraz z Ukrainą w objęcia Kremla mają wpaść inne kraje postsowieckie a wraz z Polską pod but Berlina Europa Środkowa. W efekcie Niemcy nie przeszkadzają Rosji w agresywnych działaniach wobec Kijowa i uruchamiają rożnego typu polityczne i ekonomiczne mechanizmy zmiany władzy w Polsce. Jak na razie jednak zamiast nowego rozdania wisi w powietrzu groźba wojny. Ani Ukraińcy ani Polacy nie chcą kolonialnych rządów. Wygląda na to, że te działania Berlina i Moskwy nie mają też autoryzacji innych mocarstw, państw NATO i UE. Berlin zamiast wzrostu strefy wpływów wypuścił z klatki zwierza, który pokaleczy wszystkich na około - powiedział Tomasz Sakiewicz.

 

 

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy