Sąd w Bagdadzie skazał pięć dżihadystek na śmierć

Artykuł

Pięć cudzoziemek, które należały do terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie (IS) zostało skazanych na śmierć przez powieszenie przez Centralny Sąd Karny w Bagdadzie. Ponadto pięć innych dżihadystek różnych narodowości została skazanych na dożywotnie więzienie.

Z ogłoszonego dzisiaj komunikatu irackich władz sądowych  wynika, że dwie ze skazanych na śmierć kobiet pochodzi z Azerbejdżanu, a pozostałe trzy - z Kirgistanu.

 Dwie terrorystki, które otrzymały wyrok dożywotniego pozbawienia wolności to Rosjanki, dwie z nich pochodzą z Azerbejdżanu, zaś ostatnia to Francuzka.

W komunikacie poinformowano, że wszystkie skazane kobiety były terrorystkami oraz należały do Państwa Islamskiego, ponadto brały udział w atakach przeciwko irackich siłom zbrojnym - W ciągu ostatnich kilku miesięcy w Iraku zatrzymano w toku operacji przeciwko IS setki dżihadystów lub osób podejrzanych o współpracę z IS, a szereg spośród nich skazano na śmierć - poinformowano. 

9 grudnia 2017 roku armia Iraku przejęła kontrolę nad ostatnimi ogniskami oporu dżihadystów, które znajdowały się przy granicy z Syrią. Iracki premier Hajdar al-Abadi ogłosił zwycięstwo nad Państwem Islamskim w całym Iraku. 

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy