„Są tacy ludzie, którzy nigdy nie przestaną być dla nas ważni” [*]

Redakcja TV Republika 18-08-2022, 16:40
Artykuł
jerzywisniewski.pl

Jutro minie 3. rocznica śmierci Jerzego Wiśniewskiego, który odszedł niespodziewanie 19 sierpnia 2019 roku. Był nie tylko twórcą Grupy PBG, budowniczym inwestycji istotnych dla Polski, wielokrotnie wyróżnianym managerem, zaangażowanym mecenasem kultury, sztuki, sportu, wielkim patriotą. Był też wielkim Przyjacielem Telewizji Republika, pomagając nam w krytycznym momencie. Inspirował wielu do przekraczania granic i sięgania po niemożliwe. Dodawał skrzydeł w walce z przeciwnościami, sam będąc wzorem niegasnącej wiary, że prawda i dobro muszą zwyciężyć.

Absolwent Politechniki Poznańskiej i studiów MBA. 25 lat temu założył w Wysogotowie w Gminie Tarnowo Podgórne własną firmę, która szybko rozwijała się pod okiem tego wybitnego menedżera i odważnego wizjonera.

Grupa PBG z powodzeniem zaistniała na polskim rynku gazu i ropy naftowej, hydrotechniki, ochrony środowiska, budownictwa kubaturowego, energetyki. Od zawsze transparentna, z polskim kapitałem i realizacjami istotnymi dla Polski.

Największe i najnowocześniejsze kopalnie gazu i ropy naftowej, terminal LNG w Świnoujściu, stadiony w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, Elektrownia Jaworzno - to inwestycje, z których dziś Polska i Polacy są dumni.

Przez lata pracy Jerzy Wiśniewski zyskał uznanie i sympatię świata biznesu i ekonomii. Doceniany i wyróżniany prestiżowymi nagrodami - między innymi Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, odznaczeniem Zasłużony dla Górnictwa RP, medalem Komisji Edukacji Narodowej, Filantropa Roku, uznany za najlepszego przedsiębiorcę XX-lecia kapitalizmu w Polsce, najlepszego menedżera, który zmienia polski przemysł.

Jako odpowiedzialny społecznie lider Grupy PBG dzielił się wypracowanym zyskiem. Misją Grupy, którą zbudował, niezmiennie pozostawało podnoszenie poziomu funkcjonowania społeczeństwa. Chętnie wspierał najróżniejsze inicjatywy związane z kulturą i sztuką, sportem, zdrowiem, patriotyzmem, historią, nauką, edukacją.

Pomagał młodym ludziom spełniać marzenia, podejmować nowe wyzwania, wspierał talenty. Jego dobroczynność, o której mówił, że lubi ciszę, znana była także poza krajem, tam gdzie sięgały polskie korzenie. Patriotyzm, historia, narodowa tożsamość, zawsze miały dla niego fundamentalne znaczenie.

Ten szlachetny i prawy, o wielkim sercu człowiek, wielki polski budowniczy odszedł niespodziewanie w wieku 62 lat.

19 sierpnia w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Baranowie o godz. 18.30 odbędzie się msza św. w intencji śp. Jerzego Wiśniewskiego, w 3 rocznicę Jego śmierci.

21 sierpnia, w niedzielę, po mszy św. o godz. 12.00, która również zostanie odprawiona w Jego intencji, zapraszamy do salki przy parafii w Baranowie. Pokażemy Państwu prezentację pt. Człowiek o wielkim sercu, w której przybliżymy postać śp. Jerzego Wiśniewskiego nie tylko jako wielkiego przedsiębiorcy, ale także jako jednego spośród nas, męża, ojca rodziny, dziadka, człowieka wiary, parafianina.

Źródło: jerzywisniewski.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy