STOP COVID. Kancelaria Premiera zachęca do pobrania aplikacji

Aplikacja nie wymaga podawania żadnych danych
Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Kancelaria Premiera zaapelowała o ściągnięcie aplikacji STOP COVID. We wpisie opublikowanym na Twitterze zapewniono, że aplikacja jest bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.

Jak podkreślono we wpisie KPRM na Twitterze, aplikacja skanuje otoczenie użytkownika w poszukiwaniu innych telefonów, na których jest zainstalowana, a następnie "zapamiętuje" je na 14 dni.

- Jeśli na COVID-19 zachoruje użytkownik, z którym twój telefon miał kontakt w odległości bliższej niż 2m, dłużej niż 15 min, aplikacja powiadomi cię o tym i podpowie, co robić - czytamy.

KPRM wskazuje, że aplikacja informuje o kontakcie z koronawirusem, ale umożliwia także samokontrolę stanu zdrowia, szybkie i wygodne zapisanie się na test, zgłoszenie chęci zaszczepienia się oraz dostęp do formularza rejestracji na szczepienie.

Podkreślono też, że aplikacja jest bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Nie wymaga podawania żadnych danych ani nie ma dostępu do plików przechowywanych na telefonie; informacje o napotkanych urządzeniach są zakodowane i przechowywane w telefonie tylko przez dwa tygodnie; wysyłane powiadomienia są anonimowe - zarówno dla nadawcy, jak i dla odbiorcy.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy