Rzymkowski w Republice: Niemcy zmieniają zasady gry w trakcie gry [wideo]

Tomasz Domański 13-11-2022, 10:01
Telewizja Republika

Podważanie demokracji, brak praworządności. Skąd my to wszyscy znamy? Od przeszło roku główny zawiadowca Unii Europejskiej dokleja do Polski i Węgier łatę państw pozbawionych zasad, przez co należy te państwa ukarać. Berlin po raz kolejny próbuje wywrzeć na KE przystopowanie europejskich środków wspomagających krajowe gospodarki. KPO stało się tego dobitnym przykładem. Ten serial trwa już od ponad roku, teraz pojawiają się nowe wątki.

"To jest konsekwentne realizowanie polityki kanclerza Scholza", stwierdził w niedzielnym progamie "W PUNKT" Tomasz Rzymkowski z PiS. Wiceminister edukacji dodał, że celem jest próba dalszej federalizacji o centralizacji UE.

"Wyzucie się gwarancji mniejszym państwom dania im poczucia suwerenności. To jest próba stworzenia swoistego dyktatu w interesie Niemiec", powiedział.

"Nikt nie mówił u zarania Unii Europejskiej, że więksi będą rządzić mniejszymi", kontynuował. Jak dodał, "wszyscy zgodnie z traktatami, mieli być traktowani. Dziś Niemcy jak wytrawny oszust próbują zmienić zasady gry w trakcie gry", podkreślił Rzymkowski.

"Ja to oceniam jako politykę wewnętrzną niemającą wpływu na politykę zewnętrzną", odparł europoseł Nowej Lewicy Marek Balt. - U nas (w Sejmie, przyp. red.) przyjmowane są też różnego rodzaju uchwały, one nie mają żadnej mocy, dodał.

Według deputowanego z Polski do PE niepokojącym z punktu widzenia innych może być np. wizyta premiera RP w Hiszpanii. "W różnych miejscach politycy włączają się do działań po to, by realizować swoje cele polityczne", - Nie ma w tej chwili możliwości, aby Niemcy mogły decydować o przyznawaniu Polsce środków europejskich, ocenił w Republice.


Cała rozmowa już niebawem na naszym kanale w serwisie YT oraz w portalu tvrepublika.pl

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy