Rzońca w Republice: Zachód zrozumiał, że nie flirtuje się z Putinem [wideo]

portal tvrepublika.pl 12-10-2022, 08:35
Artykuł
Telewizja Republika

"My jako Polska - jesteśmy w dużo lepszej sytuacji, w innym miejscu. W końcu Zachód zrozumiał, ze z Putinem nie można filtrować, bo ten człowiek zdradzi, gdy tylko będzie miał ku temu sytuacje. Zagraniczne media są jednogłośne - Zachód traci, Polska zyskuje" - stwierdził eurodeputowany PiS Bogdan Rzońca w Telewizji Republika. Jak dodał - teraz kraje, które kiedyś potępiały nas za ostrożność względem Kremla, teraz przyznają nam rację.

"Putin wie, że tą wojnę przegrywa. W Brukseli jest takie samo przekonanie" - mówił.

Jak stwierdził eurodeputowany PiS, nie można jednak być pewnym, co do planów i zamiarów Putina. "Niektórzy dziennikarze piszą już o tym, że Putin ma już namaszczonego Putina, co będzie później. A tak naprawdę nikt nie wie, co siedzi w głowie tego szaleństwa. Powinno być tak, że cały świat jest przeciwko Putinowi. Niestety, tak nie jest".

Jego zdaniem przykładami takich ludzi jest Elon Musk czy kanclerz Niemiec Olaf Scholz. "Przez wypowiedzi takich osób, Putin może się tylko cieszyć. To jest powodem, przez który miesza w polityce zagranicznej".

Na pytanie prowadzącej, w jakim miejscu i pozycji na arenie międzynarodowej jest teraz Polska, europoseł odparł: "jesteśmy w dużo lepszej sytuacji, w innym miejscu. W końcu Zachód zrozumiał, ze z Putinem nie można filtrować, bo ten człowiek zdradzi, gdy tylko będzie miał ku temu sytuacje. Zagraniczne media są jednogłośne - Zachód traci, Polska zyskuje. Nasza postawa jest tu bardzo oczywista, bardzo jasna".

Jego zdaniem, wielu polityków, którzy dziś przewodzą Wspólnocie Europejskiej, to osoby, który odpowiadają za działania Rosji na Ukrainie. "Ci, którzy rządzą dziś UE, są winni tego, co teraz dzieje się na Ukrainie. To oni doposażali Rosję, handlowali z nią. Coraz więcej osób mówi o odwadze i walecznej postawy Polski. Na arenie międzynarodowej jest coraz więcej sympatii dla Polski, a o tym, że Rosjanie są zbrodniarzami - wszyscy wiedzą" - mówił.

Cała rozmowa już niebawem na naszym portalu!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy