Rząd chce napędzać gospodarkę. Kościński: Cięć wydatków nie będzie

Artykuł
Pieniądze, które rząd zaplanował na przyszły rok to budżet prorozwojowy
Fot. Pexels/ Dziana Hasanbekava

Szef resortu finansów Tadeusz Kościński poinformował, że rząd nie planuje cięć wydatków publicznych.

Kościński zaznaczył, że Rada Ministrów na najbliższe dwa lata zaplanowała budżety prorozwojowe, by rozpędzić polską gospodarkę.

- Nie planujemy cięć wydatków, głównie z tego powodu, że chcemy, żeby finanse publiczne finansowały konsumpcję publiczną, ale również inwestycje publiczne - przyznał Kościński.

Szef resortu finansów zaznaczył, że liczy na to, że decyzja ta zachęci prywatnych inwestorów, by inwestowali w polską gospodarkę.

- To mam nadzieję zachęci, żeby inwestorzy prywatni też zaczęli swoje pieniądze inwestować w polską gospodarkę i to już wtedy trwale będziemy rozwijać gospodarkę - powiedział.

- Pieniądze, które mamy w budżetach na ten rok, na przyszły rok zaplanowane to budżet prorozwojowy. Chcemy, żeby jak najwięcej rynek się rozwijał, żeby społeczeństwo miało w kieszeni jak najwięcej pieniędzy - dodał.

Tadeusz Kościński poinformował, że rząd chce, przez następne dwa lata, rozkręcać gospodarkę i powoli obniżać deficyt. Celem jest to, aby w 2024 r. spadł on do poziomu około 2,5 procent.

- Myślę, że jak poziom inflacji spadnie do 2,5 proc. pewnie za dwa lata dopiero, to będzie taki adekwatny poziom. Na razie pewnie to jest na zbyt wysokim poziomie, ale też trzeba pamiętać, że to jest spowodowane czynnikami zewnętrznymi, zagranicznymi - przyznał.

Źródło: PR24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy