Ryoyu Kobayashi ma koronawirusa. Nie wystartuje w niedzielnym konkursie

Artykuł
Ryou Kobayashi z powodu zakażenia koronawirusem nie wystąpi w Ruce
Fot.Twitter/Ryoyu Kobayashi

Ryoyu Kobayashi wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w fińskiej Ruce. To było jubileuszowe 20. zwycięstwo młodego zawodnika w karierze. W niedzielne wczesne popołudnie Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że jeden z Japończyków uzyskał pozytywny test na koronawirusa.

„Jeden z zawodników reprezentacji Japonii uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, który został przeprowadzony w sobotę w Ruce”, czytamy w komunikacie FIS.

„Osoba z pozytywnym wynikiem nie posiada symptomów i czuje się dobrze, ale nie wystąpi w dzisiejszych kwalifikacjach i zawodach. Pozostanie w izolacji zgodnie z obowiązującymi w Finlandii przepisami” - FIS.

„Pozostali zawodnicy będą mogli wystartować. Cała reprezentacja Japonii będzie uważnie śledzona wraz z kolejnymi testami przed kolejnym weekendem zawodów” - zakończył FIS.

Kilkanaście minut później sam Ryoyu Kobayashi poinformował na swoim Twitterze, że chodzi o niego. Kobayashi wygrał w Ruce, a w pierwszym starcie sezonu 2021/2022 w Niżnym Tagile był drugi. W drugim konkursie w Rosji, Kobayashi został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach. O godz. 15, pojawiła się informacja od szefa Pucharu Świata Sandro Pertile, że Kobayashi nie wystartuje również w konkursach w Wiśle.

Źródło: Skijumping.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy