Ruszył program „Mój Elektryk”. Każdy może dostać dotację do zakupu auta zeroemisyjnego!

Artykuł
Na większą dotację będą mogły liczyć osoby z Kartą Dużej Rodziny
Fot. Canva

Od poniedziałku osoby fizyczne mogą już składać wnioski do NFOSiGW o dopłaty do pojazdów zeroemisyjnych, w tym elektrycznych oraz wodorowych.

W poniedziałek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) uruchomił program "Mój elektryk", z którego osoby fizyczne mogą wnioskować o dopłaty do zakupu aut z napędem elektrycznym lub wodorowym. Budżet programu sięga 500 mln zł, z czego 100 mln zł trafi na dopłaty dla osób fizycznych.

Dotacja dla nabywców indywidualnych wyniesie 18 tys. 750 zł, a limit ceny to 225 tys. zł. Na większą dotację będą mogły liczyć osoby z Kartą Dużej Rodziny. Dla nich przewidziano 27 tys. zł dopłaty, bez limitu ceny elektrycznego samochodu.

Wszystko załatwisz online 

Według NFOŚiGW cały proces przyznawania dotacji będzie prowadzony online przy minimum formalności. Dofinansowanie dla osób fizycznych będzie przyznawane na zasadzie refundacji części poniesionych kosztów zakupu auta.

Pojazd musi być zarejestrowane na terytorium RP i ubezpieczony. Właściciel musi zobowiązać się, że nie pozbędzie się go przez dwa lata od uzyskania dotacji. 

Jak zapowiedział przed tygodniem wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski, w ciągu kilku tygodni możliwość ubiegania się o dopłaty do zakupu elektryków otrzymają przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje.

Realizację programu przewidziano na lata 2021–2026, a nabory wniosków będą prowadzone do 2025 roku lub do wyczerpania środków.

Źródło: Twitter/@NFOSiGW

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy