Ruszył nabór na studia podyplomowe w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika

Portal TV Republika/ sg 24-05-2024, 14:49
Artykuł
SGMK

W Szkole Głównej Mikołaja Kopernika rozpoczęła się rekrutacja na roczne studia podyplomowe w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii. Zajęcia rozpoczną się już w połowie czerwca. Wykłady będą prowadzone przez wybitnych naukowców praktyków, specjalistów w swoich dziedzinach z najlepszych ośrodków naukowych na świecie i w Polsce.

Nabór na studia podyplomowe na kierunkach „Communications and strategic foresight / Komunikacja i strategic foresight (prognozowanie strategiczne)” oraz „Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI) / Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI)” prowadzony będzie do 5 czerwca br., z możliwością wydłużenia składania aplikacji.

Zajęcie prowadzone będą przez naukowców praktyków, specjalistów w swoich dziedzinach z najlepszych ośrodków naukowych w Polsce na świecie. 

Prognozowanie strategiczne wśród usług przyszłości

„Communications and strategic foresight / Komunikacja i strategic foresight (prognozowanie strategiczne)” – to pierwsze takie studia podyplomowe w Polsce. Interdyscyplinarność jest kluczowym elementem toku studiów, łączy różnorodne dziedziny w celu zrozumienia złożonych zjawisk komunikacyjnych i przyszłych trendów. To klucz do współpracy w różnych obszarach prowadzanej przez naukowców, menadżerów, ekspertów. Absolwent tego kierunku zdobędzie wiedzę do bycia innowatorem w rozwiązywaniu problemów strategicznych oraz będzie gotów stawić czoła wyzwaniom rewolucji cyfrowej przodując w dyskusjach o przyszłości.

Cybebezpieczeństwo w obliczu sztucznej inteligencji. 

Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI) / Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI) – ten kierunek przy wykorzystaniu AI obejmuje szeroki zakres wiedzy z obszaru bezpieczeństwa państwa, gromadzenia i zabezpieczania informacji oraz polityki bezpieczeństwa. Skupia się także na zagadnieniach wywiadu gospodarczego i reagowania na zagrożenia, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzestępczości. Studia przygotują przyszłych specjalistów, uwzględniając współczesne wyzwania w obliczu sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa, do pracy w sektorze publicznym i prywatnym oraz do udziału w zapewnianiu bezpieczeństwa instytucji.

Szczegółowy opis oferty studiów wraz z informacją nt. procesu rekrutacji jest dostępny na stronie internetowej SGMK www.sgmk.edu.pl/rekrutacja

Międzynarodowość, Interdyscyplinarność, Wysoka jakość Nauczania

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika jest nowym ważnym ośrodkiem akademickim w Europie Środkowej, czerpiącym inspirację z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców - Mikołaja Kopernika. Od początku swojej działalności SGMK kładzie nacisk na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność oraz międzynarodowość.

Źródło: Telewizja Republika/SGMK

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy