Rusiński w Republice: stosunki polsko-amerykańskie są bardzo intensywne [wideo]
"Stosunki polsko-amerykańskie są w tej chwili bardzo intensywne. Bardzo dobra rzecz choćby ze względu na bezpieczeństwo", powiedział w Republice szef Klubu Gazety Polskiej i autor audycji "Ameryka, polityka i dolary" Marcin Rusiński. Jak zaznaczył w rozmowie z Iloną Januszewską początek kadencji Joe Bidena nie zapowiadał się tak obiecująco.
"Te stosunki nie były wzorowe. Po pewnej takiej zdroworozsądkowej polityce Donalda Trumpa w podejściu do Europy, jego rozumienie polityki Starego Kontynentu było dość trafne. Joe Biden na początku zademonstrował zupełnie inne podejście. Praktycznie oddawał całą inicjatywę w Europie pod kuratelę Niemiec. To miało opłakane skutki. Skończyło się tą wojną", ocenił.
Posłuchajcie całej rozmowy.
Najnowsze
Niezależna.pl: Resort Żurka instruuje sędziów. Do sądów trafił gotowy wzór pisma procesowego ws. ENA
Burza po słowach Zełenskiego. Internauci ostro komentują wystąpienie o "Panteonie Bohaterów"
Nawrocki w Poznaniu na rocznicy Czerwca ’56: komuniści chcieli zabrać nam nie tylko ciało, ale także ducha
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej