Runął mit o wielkiej Rosji: więcej uciekinierów niż żołnierzy [wideo]

Artykuł
Twitter/@nexta_tv

Tego Putin chyba się nie spodziewał. Jak przekazało brytyjskie ministerstwo obrony – „liczba Rosjan, która wyjechała z kraju w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia 21 września częściowej mobilizacji, prawdopodobnie przekracza wielkość sił, które Rosja wystawiła w lutym, gdy rozpoczynała napaść na Ukrainę”. Na naszych oczach upada mit o wielkiej i silnej Rosji.

„W ciągu siedmiu dni od ogłoszenia przez prezydenta (Władimira) Putina częściowej mobilizacji nastąpił znaczny exodus Rosjan chcących uniknąć powołania. Choć dokładne liczby nie są jasne, to prawdopodobnie przekraczają one wielkość całkowitych sił inwazyjnych, jakie Rosja wystawiła w lutym 2022 roku” - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej brytyjskiego ministerstwa obrony.

„Wśród osób próbujących opuścić Rosję przeważają osoby lepiej sytuowane i dobrze wykształcone. W połączeniu z rezerwistami, którzy są mobilizowani, wpływ zmniejszonej dostępności siły roboczej i przyspieszonego drenażu mózgów na gospodarkę kraju będzie prawdopodobnie coraz bardziej znaczący” - ocenił brytyjski resort obrony.

Źródło: PAP, Twitter/@nexta_tv

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy